• CRR

  Leczenie i rehabilitacja w pięknie położonym obiekcie

 • Basen

  Basen rehabilitacyjno-rekreacyjny na terenie obiektu

 • baza

  Kompleksowa baza zabiegowa

 • amazonki

  Oferta dla Amazonek

 • Pobyty

  Pobyty lecznicze indywidualne i grupowe

 • Dieta

  Dieta zgodna ze wskazaniami lekarskimi

 • Iwonicz-Zdrój

  Iwonicz-Zdrój - tu warto przyjechać

Ćwiczenia indywidualne czynne

Ćwiczenia dobrane indywidualnie w  zależności od stanu pacjenta, ze szczególnym uwzględnieniem dokładności wykonywanych ćwiczeń  w celu kontynuowania leczenia w domu i  zapobiegania nawrotom dolegliwości. Ćwiczenia są wykonywane i dawkowane indywidualnie. Ćwiczenia te często realizowane są przy pomocy specjalistycznego sprzętu, systemu linek i bloczków oraz gum.

Ćwiczenia czynno-bierna

Oparte są o własną siłę usprawnianego, a siła zewnętrzna ma tu jedynie charakter wspomagający. Czasem niezbędne jest zastosowanie odciążenia, czy też pomoc w zapoczątkowaniu ruchu.

Ćwiczenia samowspomagane

W ćwiczeniach samowspomaganych chory wykonując ruch jedną kończyną wspomaga wykonanie ruchu w stawach drugiej kończyny, zwiększając równocześnie jego zakres. Jest to rodzaj redresji , którą chory sam wykonuje, zwanej „autoredresją”. Ćwiczenia te stanowią łącznik pomiędzy grupą ćwiczeń biernych i czynnych. Wspomaganie może być bezpośrednie albo pośrednie.

Ćwiczenia w odciążeniu

Rodzaj ćwiczeń fizycznych, służących zmniejszeniu obciążenia na stawy lub mięśnie, a przez to umożliwiających pacjentowi zrobienie ruchu, który bez odciążenia mógłby być niemożliwy (ze względu na osłabienie mięśnia lub ból). Efekt odciążenia osiąga się poprzez podwieszenie części ciała na tzw. podwieszkach, czyli linkach podtrzymujących ciężar np. kończyny, przez podtrzymanie kończyny przez terapeutę lub też przez zanurzenie w wodzie. Ćwiczenia w odciążeniu umożliwiają szybszy powrót do zdrowia po okresie unieruchomienia, a ich naturalną konsekwencją są ćwiczenia bez odciążenia oraz ćwiczenia z oporem.

Ćwiczenia zbiorowe

Ćwiczenia prowadzone przez fizjoterapeutę dla grupy pacjentów wykonujących w tym samym czasie to samo ćwiczenie na sali ćwiczeń grupowych. W zależności od rodzaju schorzeń proponujemy gimnastykę oddechową, ogólnokondycyjną, oraz gimnastykę dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

TERGUMED – zestaw urządzeń z oprogramowaniem do leczenia zespołów bólowych kręgosłupa lędźwiowego.

Zestaw składa się z czterech stanowisk służących do testów i treningu mięśni odpowiedzialnych za stabilizację i pracę kręgosłupa. Wskazany jest w leczeniu dyskopatii, urazów kręgosłupa, choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa czy w przypadku bocznego skrzywienia kręgosłupa. Służy także ogólnemu wzmocnieniu mięśni tułowia w celu zapobiegania przeciążeniom kręgosłupa. Istnieje możliwość oceny poprawności wykonywanych ćwiczeń, dzięki rejestrowanym i analizowanym przez komputer informacjom o szybkości i zakresie poszczególnych ruchów. Ich zakres i obciążenie dobierane są indywidualnie do pacjenta na podstawie obiektywnego testu. A porównanie testu początkowego i końcowego pozwala ocenić postęp i efekty rehabilitacji.