• CRR

  Leczenie i rehabilitacja w pięknie położonym obiekcie

 • Basen

  Basen rehabilitacyjno-rekreacyjny na terenie obiektu

 • baza

  Kompleksowa baza zabiegowa

 • amazonki

  Oferta dla Amazonek

 • Pobyty

  Pobyty lecznicze indywidualne i grupowe

 • Dieta

  Dieta zgodna ze wskazaniami lekarskimi

 • Iwonicz-Zdrój

  Iwonicz-Zdrój - tu warto przyjechać

Kąpiel solankowa

W zabiegu tym stosuje się roztwór 2-3 % soli leczniczej bocheńskiej. Kąpiel solankowa powoduje rozszerzenie naczyń włosowatych, poprawia ukrwienie skóry i narządów wewnętrznych, działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, zmniejsza napięcie mięśniowe. Zalecana w reumatoidalnym zapaleniu stawów, zesztywniającym zapaleniu stawów kręgosłupa, chorobie zwyrodnieniowej oraz w stanach pourazowych kości i stawów, nerwobólach i leczeniu nerwic.

Fizjoaktywna kąpiel borowinowa

Zawiera 94% wyciągu borowinowego i w dużym stopniu zachowuje walory tradycyjnej kąpieli borowinowej. Zagęszczony wyciąg borowinowy bogaty w kwasy humusowe nadaje regenerują organizm i oczyszczają z toksyn. Fizjoaktywna kąpiel borowinowa ma miejscowe działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwobrzękowe.  Wskazana kąpieli ciemnobrunatny kolor. Ciepło kąpieli ułatwia przenikanie przez skórę aktywnych składników torfu, które jest u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie kręgosłupa, dużych i małych stawów kończyn. Zabieg łagodzi stany napięcia mięśniowego, które towarzyszy zmianom zwyrodnieniowym. Wskazaniem są również dyskopatia, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (ZZSK), stany pourazowe (złamania, zwichnięcia i skręcenia stawów, stłuczenia), stany przeciążeniowe, oraz nerwobóle.

Hydromasaż

Jest to rodzaj masażu podwodnego, który jest wykonywany w sposób automatyczny pod ciśnieniem wody wydostającej się z otworów w wannie. Zabieg powoduje rozluźnienie mięśni, przekrwienie tkanek i dopływ krwi żylnej do serca. Wskazania do zabiegu to porażenia, niedowłady wiotkie, zaniki mięśniowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, stawów, stany pourazowe kończyn.

Kąpiel wirowa dla kończyn górnych i dolnych

Jest to delikatny masaż wirującą wodą, z częściową aplikacją na kończyny górne lub dolne. Woda jest wprowadzana w ruch wirowy za pomocą turbiny wodnej napędzanej mechanicznie. Dzięki temu zabiegowi, dochodzi do lepszego ukrwienia kończyn, aktywizują się receptory skórne, pozytywnie działa on również na napięte mięśnie i zesztywniałe stawy.  Ruch wirowy wody zmniejsza napięcie mięśni, rozluźnia blizny tkanek i przykurcze, poprawia koordynację nerwowo-mięśniową, zmniejsza zastój żylny i obrzęki. Wskazania to polineuropatia cukrzycowa, zaniki mięśniowe po urazach i unieruchomieniach, zmiany zwyrodnieniowe stawów, porażenia.

Kąpiel perełkowa

Kąpiel w zwykłej wodzie połączona z delikatnym masażem pęcherzykami powietrza. Powoduje rozluźnienie ciała oraz daje uczucie odprężenia, działa kojąco i lekko nasennie.

Kąpiel strumieniowa zmiennocieplna kończyn górnych i dolnych

Stosowana jako zabieg częściowy na kończyny, poprzez zmianę temperatury wody poprawia sprawność ruchową ścian naczyń krwionośnych, pobudza krążenie, zwiększa odporność organizmu. Wykazuje silne działanie uspokajające.